Martie-Aprilie 2022, workshop DIGITT – Studiile literare

Martie-Aprilie 2022, workshopuri din seria DIGITT: Studiile literare în era digitală. De la cantitativ la calitativ în studiile literare și analiza discursului – la specializările I LL Română A+ A’

În perioada 23 martie – 1 aprilie 2022, studenții de la specializările Română A și A’ (anul I) din cadrul Facultății de Litere, Istorie și Teologie au participat la o nouă ediție a workshopului din seria DIGITT (Digital Linguistics Talks in Timișoara), intitulat Studiile literare în era digitală. De la cantitativ la calitativ în studiile literare și analiza discursului. Desfășurat online, modulul i-a inițiat pe studenți în utilizarea instrumentului Voyant Tools, aplicat pe un corpus de texte publicistice, respectiv pe un corpus de poezii lirice.

Afișul workshopului:

Activitățile studenților: